Seminar Napredne celične terapije za zdravljenje sklepnih teav pri psih
(20.04.2017) V soboto, 13. maja 2017 med 9. in 15. uro vas podjetje Animacel d.o.o. vabi na seminar, ki se bo odvijal na Veterinarski fakulteti v Ljubljani.
Vsebina
tevilo sklepnih obolenj se ne zmanjuje, verjetno se pri določenih pasmah pojavnost e povečuje.
Zdravila, kot so NSAID in kortikosteroidi, so bila dolgo edino oroje veterinarjev v boju proti degenerativnim sklepnim obolenjem.
V zadnjih letih se v klinični praksi vedno bolj uveljavljajo pristopi zdravljenja z biolokimi ucinkovinami.
Na seminarju bo celostno predstavljena problematika in podane koristne informacije na področjih:
- diagnostike bolečine pri sklepnih obolenjih,
- uporabe naprednih celičnih tehnologij za zdravljenje sklepnih obolenj pri ivalih,
- zdravljenja z matičnimi celicami v klinični praksi malih ivali.
Veterinarska zbornica Slovenije veterinarjem za udelebo na dogodku prizna točke za strokovno usposabljanje v skladu z veljavnim Pravilnikom o strokovnem izpopolnjevanju in preizkusu strokovne usposobljenosti v zasebni veterinarski dejavnosti.
Do 20. aprila velja zniana cena prijavnine 50 EUR, po tem datumu bo cena 70 EUR. tevilo udeleencev je omejeno.
Prijave sprejmamo na [email protected] ali +386 41 704 480.
O predavateljih
Dr. Markus Kasper
Dr. Markus Kasper
Ustanovitelj in vodja klinike za male ivali Tierklinik Aspern na Dunaju. Specialist akupunkture in nevralne terapije. Ukvarja se predvsem s celostno ortopedsko diagnostiko.
Prof. dr. Gregor Majdič
Soustanovitelj in strokovni direktor podjetja Animacel. Prodekan Veterinarske fakultete v Ljubljani. Znanstvenik na področju molekularne endokrinologije in razvoja celičnih zdravljenj v veterinarski medicini.
Karl Grohmann
Univ. Lektor Dr. Karl Grohmann
Ustanovitelj in vodja klinike za male ivali Tierklinik Korneuburg na Dunaju. Specialist akupunkture in nevralne terapije. Predavatelj na Veterinarski univerzi na Dunaju.
Gosta iz tujine bosta predavala v anglekem jeziku.
Program (sobota, 13. maj 2017)
9.00 do 10.00 - Diagnostika degenerativnih sklepnih obolenj in metode zdravljenja
Dr. Markus Kasper bo predstavil svoje izkunje iz področja celostne diagnostike bolečine pri sklepnih obolenjih, ki jih opisuje tudi v knjigi Ganzheitliche Schmerztherapie für Hund und Katze, 2011 (Celostna bolečinska terapija pri psih in mačkah). Skupaj bomo poiskali odgovore na vpraanja o tem, kako nastane bolečina, kako diagnosticirati bolečino pri mali ivalih s sklepnimi obolenji in kateri so vzroki, ki privedejo do epanja. Govora bo o najnovejih metodah ocenjevanja bolečine in epanja z modernimi postopki, podprtimi z informacijsko tehnologijo ter o prednostih in pomanjkljivostih teh metod. Predstavil bo tudi, katere metode diagnostike epanja je moč prenesti v kliniko.
10.15 do 11.15 - Napredne celične tehnologije v veterinarski medicini
Prof. dr. Gregor Majdič
Prof. Dr. Gregor Majdič bo predstavil lastnosti matičnih celic, zadnja dognanja o njihovi fizioloki funkciji in razlike med različnimi viri matičnih celic. V luči njihovih lastnosti bo predstavil trenutno stanje njihove klinične in raziskovalne uporabe na področju humane in veterinarske medicine. Ob porasti uporabe naprednih celičnih tehnologij v veterinarski medicini se bo Prof. Dr. Majdič dotaknil tudi razlik med sodobnimi regenerativnimi metodami zdravljenj, ki se uporabljajo kot mona zdravljenja za degenerativna sklepna obolenja. S pojmom »Zdravljenje z matičnimi celicami« namreč v klinični praksi velikokrat označimo različne pripravke kot so aktivirana krvna plazma, ali filtrati mačobnega tkiva, ki pa vsebujejo različne količine in tipe celic, ne vedno matičnih.
12.00 do 13.00 - Zdravljenje psov z maticnimi celicami v klinicni praksi
Univ. Lektor Dr. Karl Grohmann bo predstavil razloge, zaradi katerih protibolečinska terapija v boju proti sklepnim obolenjem ni zadovoljiva in zadostna reitev. Skozi tudije primera bomo izvedeli, pri katerih indikacijah se je dobro odločiti za operativni poseg in kdaj je primerno zdravljenje z matičnimi celicami. Govoril bo tudi o tem, na kak način lahko terapijo z matičnimi celicami preudarno umestimo v vsakdanjo prakso, da bo njihov terapevtski učinek največji. S to metodo je uspeno zdravil e 25 primerov degenerativnih sklepnih obolenj pri psih.
13.15 do 14.30 - Delavnica: Diagnostika degenerativnih sklepnih obolenj in metode zdravljenja
(Univ. Lektor Dr. Karl Grohmann in Dr. Markus Kasper)
Udeleenci bodo lahko pridobljeno znanje s seminarja praktično uporabili na konkretnih primerih sklepnih obolenj pri psih v delovnih skupinah bi postavili diagnozo in pripravili primeren program zdravljenja ter razpravljali o različnih monostih. Delavnica je zasnovana na način, da se izmenjajo izkunje obiskovalcev iz dosedanjih zdravljenj in pri posameznih indikacijah postavijo nove smernice za uporabo regenerativnih pristopov k zdravljenju sklepnih obolenj.